המודעות לבריאות

כמה טוב לקום בבוקר, בהודיה ועם תשוקה לחיים, אולי גם עם חיוך ותוכנית ליום נפלא, ואומנם להקדיש כמה רגעים לתנועה (יוגה, הליכה, שחיה, ריקוד, צ'י קונג, ריצה…), כמה רגעים של תפילה או מדיטציה. ביחד עם זאת לתכנן ולהתאים את הארוחה של הבוקר לפי עונת השנה, או לפי מה שמתאים לנו לאכול, לשתות מים לאורך היום. ואולי, למה לא לשלב רגעים ספורים של נשימה מודעת עד שזה יהפוך לאורך חיים של כל אחד מאיתנו. כמובן לשאוף לעסוק בעבודה אהובה.

להבין שהגוף מכלה את האנרגיה של "הבטריות" למשך היום, ואלו צריכות טעינה על ידי מגע, מנוחה, שינה, צחוק, הנאה וכמובן תזונה מותאמת. בדיוק כפי שלכל מכונית יש דלק עם אוקטן מתאים.

אז אמרתי, לקום בבוקר עם בטריות מלאות, משמע לישון עמוק כדי לאפשר לגוף רגנרציה ושיקום. בעיות שינה הינן רבות ונפוצות, שונות מסיבות אין סוף…איכות השינה מושפעת מסטרס ומחשבות אין סוף טורדניות המסתובבות במוח כמו תוף של מכונת כביסה, או כמו רדיו בלי כפתור "הפסק", או אולי בדומה למתג של האור שמכבים אך נשאר דולק, כמה מעצבן זה. וכשמתעצבנים זה ממש לא עוזר. נרדמים ומתעוררים פעמים רבות לפיפי, ואין שינה רציפה. גלי חום, רעש, אור, ריחות, בקיצור רגישות יתר, כאשר אנחנו אמורים לעזוב הכל ולעוף.

כמה מתיחות לפני השינה, כמה רגעים של מדיטציה (אפשר ללמוד ולהיות סובלני) תרגולים פשוטים, נגישים, חינמים, ללא מאמץ (פרט לעזוב את הסדרות ואת המסכים). עדיין מצריך תכנון, התמדה, חשיבה אבל שווה. שווה לקום בבוקר ולומר, ישנתי טוב!!

תרגול, תרגול, תרגול, זה מה שמחזק את שריר הרצון, שריר העשייה, שריר המשמעת העצמית.

ולעתים דווקא הכאוס, המחלה, המשבר, הנגיעה בתהום, הקושי, מובילים אותנו לשינוי ומגבירים את המודעות לבריאות, וזה תחילתו של מסע, שמפגיש אותנו עם אנשים, מצבים, קשיים, ועבודה מתחילה להעשות. מסע להתעוררות, להגשמה, לצמיחה והדרך לעצמי השלם ובריא.

כל אחד אומר לעצמו שהוא צריך שינוי כדי לשפר את בריאותו, זהו הצעד הראשון למודעות, להבין שאין אפשרות להמשיך כך עם המצב הקיים.

לכן בהתחלה יש לשים לב בלבד, לשים לב לכמות האוכל, לזמנים, להיות ער למה קורה כמו יומן רישום, נאמן ללא שיפוט. לשים לב ליכולת של הגוף להגן על עצמו, למחשבות..

ואז אומרים לי, יעל זה קשה!! אני עונה שיותר קשה להיות חולה, לשהות בבית חולים, לקחת תרופות על תרופות.

בטח קשה לשלב בחיים שהם לגמרי סדנטרים, פעילות, בישול ושינוי לצלחת בריאה, זה מצריך משאבים ותיכנון ואפילו נאמנות להחלטה שלוקחים, ונכון להוסיף שזה גם מצריך החזרה של שליטה על הבריאות שלי.

עבורי, זו בחירה שקולה ומודעת, משולב עם סדר עדיפות, עטוף בלמידה וארוז בהתחדשות. הנאה של החיים ביום יום, ברגע של כאן ועכשיו אינה מותנית ולא מתייחסת לעתיד אלא להיום בלבד.

לחיות את היום, לקבל אותו בברכה, להודות על כל דבר שיש (או שאין), מפגש, מזון, רגעים של אושר, חיוך וגם דימעה.

יעל כהן נטורופתיה ודיקור סיני. הדרכה לחיים בריאים והרגשה טובה. 0523703455 כרמיאל.