דיקור

דיקורופתיה – השילוב בין נטורופתיה לדיקור סיני

הפעם הראשונה שבה נחשפתי לדיקור סיני, היתה בהיותי בת 43 כאשר המחזור החודשי אצלי נעלם באופן פיתאומי. רופא הנשים קרא לזה PREMATURE MENOPAUSE, ומייד רצה לרשום לי הורמונים – כדי לשפר את "איכות החיים שלי". סירבתי, כמובן, לקבל את המתנה הזו (העדר וסת + חבילת H.R.T. במתנה), הרגשתי שאני עדיין צעירה מידי כדי לבלוע כימיקאלים ועניתי לו בנימוס "לא תודה".

בהזדמנות זו התקשרתי לחברה שהיא גם מדקרת סינית, ושאלתי האם אפשר לטפל בעזרת דיקור במקרה שלי, נעניתי בחיוב, ואכן אחרי 2 טיפולים הוסת חזרה לעוד מספר שנים. כך, זה עבד כמו קסם.

בשנים 91-95 למדתי מסלול נתורופתיה שאיפשר לי לשלב תזונה לפי הרפואה סינית וצמחים לפי הפרמקופיאה הסינית, כך שהידע בתחום היה לי מוכר עוד מאז. העניין בתחום ה-TCM(רפואה סינית מסורתית בלעז) היה עדיין בחיתוליו ואף אחד לא האמין שהתחום יפרוץ בצורה כזו כפי שהוא פופולרי היום כשרפואה זו אפילו מועדפת על מספר לא קטן של אנשים המתחברים לתהליך ריפוי ללא תרופות כימיקאלים.

בקורס TCM למדנו על רגשות המעורבים בחולי – היוצרים חולי אמיתי, רגשות שאנו נוטים להחביא (כי כך לא מתנהגים) על כעסים שמופיעים כבעיות כבד, או חוסר שינה שיוצר אנמיה או בעיות לב, חרדות שפוגעות בכליות ועוד…

למדתי לאבחן מחלות לפי מצב הלשון והדופק, ובכך להתאים למבריא את התזונה – ובמשך 23 שנה עבדתי עם שימוש בעקרונות הרפואה הסינית. וכשבאו מטופלים לרדת במשקל ולעשות דיאטה תמיד הסברתי למבריא הנמצא מולי שאני מתאימה לו את התזונה לפי מה שהגוף שלו חושף בפני – כמו לקרוא מפה ולתת הסברים, הגוף מראה תמרורי אזהרה שהרפואה הסינית עוזרת לנו לפענח. בדרכו שלו, הגוף מתקשר איתנו ועלינו להיות ערים לסימנים שהוא משדר, בדומה למכונית המדליקה מנורה אדומה כדי להתריע על תקלה במערכת ספציפית.

ובחזרה לעיניין הדיקור – רבים שואלים מה זה עושה? איך זה עובד? איך דיקור של אצבע הזרת בכף היד יכול לרפא ברך כואבת? או איך בעזרת דיקור באזור המרפק ירגיש האדם רגוע ויפעיל את כפתור השמחה הפנימי. ברור היה לי מלכתחילה, שאם אשלב את שתי השיטות יחד אתן מענה שלם יותר ומטופלי יקבלו תוצאות מדהימות.

בעבר, מטפלים בדיקור נהגו לשלוח אלי מטופלים שלהם שסבלו ממגרנות, בעיות נשימה, שחלות פובליציסטיות, מחזור כואב ו/או לא סדיר, שומנים בדם, כבד שומני, השמנת יתר, יתר או תת פעילות בלוטת התריס, מחלות מעיים, ועוד מיני מצבים בריאותים שהרפואה נותנת עבורם כדורים ועוד כדורים שיטפלו בנזקים, כך יכולתי להיות עדה להצלחות רבות מצידם של אנשים שהבריאו ושומרים על בריאותם.

אני חייבת לציין,שכל אחד שמגיע אלי עם "המתנה" שלו לומד להעריך את תהליך השינוי שהוא מבצע בזכותה.

ביחד עם שנים של פרקטיקה בתחום התזונה, הצמחים, ההומיאופתיה המודרנית, הרפלקסולוגיה, עכשיו הדיקור מביאים אותי לאושר רב, על הזכות שניתנת לי ללוות לשינוי מהותי למדי, שינוי לאורח חיים בריא.

כל אדם שמגיע אלי עובר תשאול ארוך ומורכב על הרגלי החיים שלו וכולל בדיקה של הלשון ושל הדופק.

ההקשה, מאפשרת לי להתאים את התוכנית הנכונה ביותר למבריא.

בכל בעיה אשמח לסייע לכם יעל 052-3703455


מטופלים כותבים לי

לתהליך הדיקור אצל יעל הגעתי עם כעסים רבים, בעיות שינה ותחושת “קיפאון” כללית. חששתי מתהליך הדיקור והייתי סקרנית להבין כיצד תהליך כזה יכול לעורר השפעה אמיתית על תחושותיי הפיזיות והרגשיות. תחושת הביטחון שיעל משרה והאמון שנבנה איתה גרם לי לחזור שוב ושוב למיטת הטיפולים על אף תחושת הפחד מהליך הדיקור עצמו.

לאחר מספר טיפולים התחלתי לחוש בשינוי, שהלך והתעצם. 

באחד המפגשים יעל טיפלה בנקודה שנקראית “כפתור השמחה”, להפתעתי במהלך הדיקור עצמו התחלתי לצחוק, וכך גם במשך הימים שלאחריו. היום אני מרגישה שכעסים שליוו אותי תקופה ארוכה אינם משפיעים עליי כמו פעם, אני רגועה יותר ונינוחה. התחלתי להקפיד על פעילות גופנית, תחושת הביטחון שלי השתפרה, ו”דברים” בחיים התחילו לזוז- בכל פעם משהו חדש.

ש.ה. מכרמיאל


Testimony Results of Viviana Jaramillo

I am deeply grateful to Yael Cohen, because thanks to her naturopathic and acupuncture treatment I have achieved the following results in the last 2 months:

I have lost 6 kg of weight and 15 centimetres of abdomen. I have improved my glucose levels from 134 mg/dl to 96 mg/dl based on laboratory results. My liver function has improved, It has improved my energy and vitality, My self-esteem and self-confidence have improved.

I highly recommend her therapies and I am sure that with patience, conscience, consistency and discipline these and many other results can be achieved.

Many successes. 

Viviana Jaramillo


Yael has added acupuncture to her skill set in holistic treatment of personal well being.  My personal view, after a series of treatments, is that acupuncture is certainly useful. It is likely most efficacious used in conjunction with a healthy lifestyle that incorporates good diet, rest, and some sort of regular exercise regime.

Jim Murray, Karmiel