אודות

הדרך אל הנטורופתיה
אציג עצמי דרך הספר ששינה את חיי כי אני מאמינה שכשפגשתי ספר זה גם נולדתי קצת מחדש.  מי היה מאמין שספר ששכב עזוב שנים, בסיפריית הקיבוץ שם חייתי, ישפיע עלי כך?! ועם זאת היה זה שער הכניסה שלי לעולם הנטורופתיה.
בית המרקחת של אלוהים” (LA PHARMACIE DU BON DIEU – FABRICE BARDEAU)
ספר שמדבר על צמחים בצורה פואטית (לעיניי זו היתה שירה של אדם לארוסתו) באמת תיאורים רומנטיים… ינחה את עתידי… גיליתי את הרפואה האחרת!

בשנות השמונים, כאשר הרפואה האלטרנטיבית עדיין לא ביצבצה, באופן אוטו-דידקטי “שיחקתי עם הצמחים”, רקחתי טינקטורות (מיצויים אלכוהוליים) לשימוש משפחתי ואישי ושיניתי את הרגלי התזונה שלי היות וסבלתי מבעיות העיכול הנפוצות כל כך בעידן שלנו. את הספר הזה אני לא מלווה לאיש, אז אל תבקשו אותו ממני…

שמי יעל כהן, נולדתי בקזבלנקה שבמרוקו ועליתי לארץ בשנת 1979 לאונברסיטת חיפה, שם הכרתי את ראובן שהוא בעלי מאז ועד היום באושר ובאושר, ראובן מאמן עסקי ואישי ואני קשובה ביותר לעצות שלו. יש לנו 4 ילדים ביולוגיים, בת אחת מאומצת, וכבר כמה נכדים…

עדיין נהנית מלקרוא בצרפתית אבל שולטת מצויין בעברית, ספרדית ואנגלית.

בשנת 95 סיימתי מסלול 4 שנתי של נטורופתיה, התמחתי בקרניו סקרל תרפי, וגם בשיטת IPEC THERAPY.

פעילותי כיום
אני מקבלת בקליניקה פרטית שבכרמיאל ועובדת במקביל בקופת חולים מזה 8 שנים. צברתי עד כה 15 שנות ניסיון והצלחות אין ספור בעבודתי ועדיין כל הצלחה מרגשת אותי “עד דמעות”. אני מלווה אנשים שלא רוצים להיות חולים יותר ורוצים להשקיע בעצמם. אני עוסקת בספורט יום יום, זה נמצא במודעות שלי ובמחוייבות שלי, מודטת כל יום (בוגרת קורס ויפסנה), ואוכלת בריא וטעים.

סדנאות אותן העברתי
הנחתי סדנאות בעברית ובספרדית לבתי ספר, מועדונים, קבוצות ספורטאים. קיימתי הרצאות בתחום צמחי המרפא, טיפול במחלות על ידי תזונה, שימוש בארומתרפיה, רפלקסולוגיה וטיפול בבעיות שונות.
בנושא תזונה למתבגרים, חשיבותה של ההיגיינה במערכת העיכול, על הקשר בין בעיות עור ותזונה, מה ההבדל בין אוכל לתזונה? בבתי ספר בכרמיאל ומחוצה לה קיימנו מספר הרצאות בתזונת הילד לכיתות ב’ ג’ ד’.

סדנה למורות בשבתון התפרסה למשך 6 חודשים, מורות בשנת שבתון כיבדו אותי בנוכחותן המלאה למשך הקורס שנקרא “החיים לפי ראיה הוליסטית” המורות למדו על תזונה, תפקוד של מערכת העיכול, ויטמינים, שמנים אתרים, רפלקסולוגיה, ולבסוף חגגנו בארוחת בריאות, שם כל אחד בישל מטעם בריא, עם הסברים מנמקים כמובן.

אני מקיימת בכרמיאל קורסים ללימוד בישול בריא, טעים, ופרקטי לילדים ולהוריהם.

מילה לסיום
אני אמא גאה של 4 ילדים מקסימים שמקבלים ממני הדרכה וגם “חופש בחירה” בנושא האוכל והתזונה.